Přeji krásné víkendové dny :-),

již přibývající Luna bude celý pátek a  sobotu do 12:26 hodin procházet vzdušným znamením Blíženců, poté vstoupí a celou neděli nás bude ovlivňovat vodní znamení Raka.

14 dní vstřebávání, ukládání, přijímání,… a trochu ubrání plynu, více odpočinku.

Blíženci (pátek a sobota dopoledne) – ruce, horní část trupu. Od čtvrtka určitě pečujete o ruce i dýcháte :-). Všechny problémy s dechem od kašle až po astma souvisí s možností volně dýchat. Pokud ten pocit nemáme, ozvou se plíce. Souvisí to se smutkem, úzkostí strachem. Musí být delší dobu, abychom začali kašlat. Proto je dobré uvědomovat si, jak se cítím, zda mě někde něco “netíží, nestahuje, nedusí”. Pokud s tím pracujeme, vnímáme, popisujeme, pojmenováváme,… tak se to na těle nemusí projevit, rozpustíme TO. Ne vždy to jde, ale je to ideální postup, tzv. duševní hygiena :-).

Na zahradě pečujte o květiny, Blíženci = vzduch = kytky.

Rak (sobota odpoledne, neděle) – zažívání, prsa.

Čeká nás víkend klidného stravování. Pomalu stolujte, vychutnávejte si “dobré” jídlo, vybírejte si, co jíte. Vodu pijte před jídlem, nezapíjejte sousta, ředí se šťávy v žaludku a špatně trávíme :-(.

Pokud nám něco nebo někdo “leží” dlouhodobě v žaludku koledujeme si o žaludeční vředy nebo i nádory :-(. Rozpouštějme, uvolňujme, odplavujme. A v době Raka můžeme nechávat odplavovat negativní emoce i pod sprchou :-).

Problémy s prsy máme, pokud máme problémy s dětmi. Když je odmítáme “pustit”, pořád je chceme ochraňovat, umetat cestičku, řešit za ně,… nechceme přeříznout pupeční šňůru. Jak se píše v jedné chytré knize… “Děti přicházejí skrze nás, ale nejsou naše…“.

Doma zalévejte pokojové rostliny, na zahradě se věnujte rostlinám na list :-).

Užijte si víkend se sluníčkem i s deštěm, odpočívejte, buďte se svými blízkými,… užívejte každou minutu, nevíme, na jak dlouho je tady náš život vyměřený.

Páša (pasa.alva@atlas.cz)