Přeji krásný den,

ubývající Luna bude celou středu a čtvrtek do 13:17 hodin procházet zemským znamením Býka. Ve čtvrtek od 13:17 hodin budeme pod vlivem vzdušného znamení Blíženců.

Ve čtvrtek ve 20:47 hodin nastává Nov.

Býk nám stále ovlivňuje “dolní” část hlavy a krk. Pokud nemusíte, nechoďte k zubaři, masírujte si dásně, čistěte si dobře zuby, děkujte jim.

Paradentóza ukazuje, že se něčím nemůžeme prokousat, chybí statečnost. Ti, kterých se to týká, by si měli uvědomit, před čím kličkují, do čeho se nechtějí zakousnout a překonat to. Pokud zvolíme taktiku “zajíce”, tak to můžou odnést právě ty zuby a vypadat nám :-(.

Poděkujte i uším, často na ně zapomínáme :-(. Jak píšu často, oči nás spojují se světem, ale uši s lidmi. I když se to nezdá, jsou skoro “důležitější” než oči. Samozřejmě, že se to tak nedá říci, ale kdo přišel o sluch je často “odsouzený” do samoty :-(.

Určitě máte kolem sebe někoho, kdo slyší hůř, často s ním ztrácíme trpělivost, křičíme na něho, aby nám rozuměl, ale pak ho z hovoru už “vypouštíme”. Stává se to u babiček a dědečků, ale nemusí to být jen u těch nejstarších. A dojdeme k tomu tím, že odmítáme přijímat svět kolem sebe takový jaký je, snažíme vy těsnat některé informace, NESLYŠET je, a tělo nám TO splní 🙁 a my je už opravdu neslyšíme.

Krk uvolňujte stále, i když není Býk. Uvolněná krční páteř je důležitá pro správné proudění energie z hlavy do těla a opačně :-). Pokud je ta energie někde “zasekaná” můžeme mít bolesti hlavy, problémy s očima, brnění rudkou apod. Vzniká tam tlak, protože to co má plynout se tlačí na jednom místě (třeba v hlavě) :-(.

Blíženci (čtvrtek odpoledne) ovlivňují horní část trupu a ruce. Ruce chvalte, masírujte, tlakujte si akupresurní body na dlani, prstech i hřbetu ruky. Je tam také spoustu bodů, které ovlivňují celé tělo.

A samozřejmě dýchejte :-). Vědomě, hluboký nádech a dlouhý výdech. Pokud ještě při výdechu budete říkat slabiku ÓM, bude to dokonalé :-). Pořád to nejde, ale občas ano, nebo si ÓM můžete při výdechu “myslet” :-). Mějte dech jako první pomoc při stresu, strachu, bolesti, únavě,… Všechno to vydechujte a nadechujte energii, světlo, krásu, lásku, barvy, vůně, harmonii, klid,… prostě cokoli, co potřebujete :-).

Od čtvrtka odpoledne budeme pod vlivem Novu (20:47 hodin). Užijte si ten den. Místo nervozity a podráždění mějte v sobě ztišení a naslouchání. Mějte chvíli pro sebe na duševní hygienu. Vyčistěte si zasunuté emoce, pojmenujte, čeho se bojíte a co vás trápí. Rozpouštějte minulost a nestrachujte se o budoucnost. Prosvětlete TEĎ :-).

Můžeme držet půst, meditovat, cvičit jógu, ale nejdůležitější je být se sebou a aspoň chvíli v tichu a nicnedělání.

V době Novu můžeme zastříhávat rostliny, které potřebují “pomoc”, posílit, omladit, povzbudit :-).

Mějte příjemné dny, které si příjemné uděláte jen vy sami :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)