Přeji krásné horké dny :-),

ubývající Luna vstoupí ve středu v 8:33 hodin do vzdušného znamení Blíženců, kterým bude procházet i celý čtvrtek.

Blíženci na těle odpovídají za horní část trupu a ruce. Jak už dobře víte Blíženci jsou “dny dechu”, provětrávání plic, a tím celého těla. Dech je první pomoc i lék. S dechem přicházíme a také s posledním výdechem odejdeme. Spojuje nás s naší boží podstatou. Tak aspoň občas, párkrát za den dýchejte vědomě. Hluboký nádech do břicha, hrudníku i pod klíční kosti a hluboký (ideálně dvakrát tak dlouhý) výdech. 

Nadechujte světlo, lásku, energii, sílu, odvahu,… cokoli, co vás napadne. A vždy jsem psala, abychom vydechovali ty starosti, únavu, strach a stres. Ale dostalo se mi “upozornění”, že to není správné. Že bychom kolem sebe neměli šířit tyto “výpary”, že vlastně zamořujeme vzduch negací. Lepší varianta je nadechovat to světlo a lásku a… a tím v sobě rozpouštět strach, napětí apod. A vydechovat bychom měli také pohodu, uvolnění, spokojenost,… tím kolem sebe budeme šířit pozitivní energii a bude se nám vracet. 

Také se mi moc líbila věta, kterou jsem nedávno četla, a to je, že bychom se měli v životě řídit „heslem” – BÝT A NE MÍT. Je to jakoby pochopitelné, ale občas se na sebe podívejte s odstupem, zda se náhodou nehoníte za něčím, CO CHCETE MÍT. Pokud k sobě budeme upřímní, zjistíme, že tak čisté to s tím BÝT nemáme, že často bohužel automaticky sklouzáváme k MÍT.

Tak nadechujte a vydechujte léto a pohodu :-), nechte si to jakoby proudit do žil, dýchejte tak dlouho až ucítíte, jak opravdu cítíte pohodu, uklidňujete se a usmíváte :-).

Pečujte o své ruce od ramen až po konečky prstů, jsou celé vaše a udělají pro vás cokoli, co chcete :-). 

Na zahradě vzdušný element prospívá rostlinám, které pěstujeme na květ. Tak pečujte o květinové záhony i truhlíky na balkóně :-).

Mějte se krásně a hrajte si :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)