Přeji krásné prázdninové dny :-),

ubývající Luna bude v pátek v 9:11 hodin přecházet ze vzdušného Blížence do vodního znamení Raka. Luna bude Rakem procházet i celou sobotu a neděli do 9:35 hodin. Poté v neděli vstoupí do ohnivého znamení Lva a bude jím procházet celou neděli.

V neděli v 10:48 hodin nastává Nov.

Rak na těle odpovídá za zažívání a prsa. Takže víkend bude ve znamení klidného stravování. Vybírejte si dobré potraviny a při jídle si vychutnejte i barvu a vůni. Stravujeme se většinu rychle a “nepozorně”, ale aby mohlo tělo jídlo dobře strávit, měli bychom se mu plně věnovat. 

Pokud máme problémy se zažíváním, měli bychom přemýšlet, co nemůžeme v životě “strávit”, co “nám leží v žaludku”, co nám “hejbe žlučí” apod. To jsou ty situace, které pak zatěžují naše tělo. Je vždy lepší si to v sobě srovnat, něco změnit, něco přijmout a být zdraví.

Doma zalijte pokojové rostliny a na zahradě se starejte o rostliny pěstované na list. Vhodné je sekání trávníku, měl by zhoustnout :-).

Lev na těle odpovídá za srdce, krevní oběh a páteř. Neděli si užijte ve svém duchovním centru, ve svém středu. Srdci nejvíce prospějeme, když se radujeme a jsme šťastní. Vím, že to nejde na povel, ale vždy je důvod se usmát a děkovat osudu, že “to je tak, jak to je” :-). Lásku, radost a štěstí máme ve svém srdci, jen ho otevřít.

Sobotní večer, noc a neděle bude ve znamení Novu, duchovního úklidu, čištění se, uvědomování si, zklidnění, naslouchání, meditace,… a nového začátku. Za svůj život jsme si zodpovědný každý sám. Můžeme kolem sebe hledat viníky za to, že nemám práci, nepovedl se mi vztah, nemám peníze, jsem nemocný,… ale nikde venku ten “viník” není. Každou minutu se rozhodujeme, jak, kudy, s kým,… životem jít. Čím dřív si každý z nás uvědomí zodpovědnost za svůj život, tím lépe pro nás i náš svět.

Páša (pasa.alva@atlas.cz)