Přeji krásné pondělí :-),

přibývající Luna bude celý dnešní den procházet ohnivým znamením Lva.

Máme 14 dní, vstřebávání, ukládání, přijímání, vsakování, zadržování apod. také to je doba většího odpočinku.

Lev na těle odpovídá za srdce, krevní oběh a páteř. Srdce je centrem našich emocí, lásky i imunity. Pokud se cítíme šťastní, spokojení, tak pracuje dobře naše imunita a my NEMŮŽEME onemocnět. Naše bílé krvinky pracují 100% a zneškodní každý vir, bacil, divně se chovající buňku,… vše co by mohlo ohrozit bezproblémový chod našeho těla. Jsem nejlépe “udělaný stroj”, jaký může být. Kazíme nám to naše mysl.

Měla jsem mentálně postiženého strejdu a rýmu, angínu, chřipku ani nic podobného nikdy neměl. Nevěděl, že je chřipková epidemie, dělat vše tak jak to „omezeně“ cítil. Neměl vzorce chování ani společenské omezení. Díky němu jsem si ověřila, že TO TAK JE. Často se mi v této souvislosti vybavoval citát z bible: “Blahoslovení chudí duchem”.

Měli bychom mít vyvážené srdce a rozum. A je lepší vnímat štěstí a radost, která pramení z nás, než je hledat mimo nás. Pokud to umíme, jsme zdraví.

Čím dál více a častěji si uvědomuji, že alfa a omega šťastného žití je otevřená srdeční čakra, uvědomování si a vnímání svého středu, své vnitřní lásky k sobě, ke všemu a všemu. Není to ani o pasivitě ani o podřizování. Je to o uvědomování si své hodnoty a hodnoty druhých. A naše hodnota nespočívá v tom, CO DĚLÁME, ale v tom ŽE JSME. A to je důležité mít pořád “na paměti”.

Krev = štěstí; máte problém? Přemýšlejte, kde vám to štěstí “uniká”.

Páteř je pružná tak, jak je pružné vaše myšlení. Soudíte, hodnotíte, kritizujete,… tak se vám asi i špatně ohýbá :-(.

Plán týdne:

út – Lev – srdce, krev, páteř – srdeční meditace, otvírání srdce, cvičení ohebnosti

út, st, čt – Panna – sázení, setí, přesazování; péče o střeva

čt, pá, so – Váhy – nutný pitný režim, proplachování ledvin

ne – Štír – zalévání pokojových rostlin;…

Užívejte letní den, i když bude třeba trochu pršet. Déšť je očistný, není špatné nechat se deštěm omývat :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)