Přeji krásné sluníčkové dny :-),

ubývající Luna bude po oba dny procházet vodním znamením Raka. Rak na těle odpovídá za zažívání a prsa. 

V těchto dnech je důležité co a jak jíme. A také jak “zažíváme a trávíme” svůj život. Nic a nikdo by nám neměl (o) „ležet v žaludku”. Nikdo a nic by nám neměl (o) „lézt krkem”….. Každému z nás se to stane, je dobré si to brzo uvědomit a uvolnit.

Žaludek je mimo jiné “centrum strachu a stresu”. Adrenalin při stresu je fajn pokud pak následuje fáze uvolnění. Adrenalin naši předci potřebovali při napadení zvěří nebo jinou tlupou. Reflex – uteč, nebo zaútoč, se vyvinul, abychom přežili. Takže i teď nám pomáhá, ale nesmí to být trvalý stav, pak přestává fungovat imunitní systém a onemocní nejen žaludek :-(.

Takže i na svém žaludku si můžete ověřit, jak jste na tom se stresem. Pokud máte žaludeční problémy, rozhodně vám chybí fáze “uvolnění” od stresu nebo strachu :-(.

Žlučník a játra – pokud s nimi máte problém, souvisí to se vztekem. A problém je, že ho v sobě dusíme. Každého z nás někdy přepadne vztek, to je lidské a my se máme učit nevybíjet ho “neřízeně”, třeba na někom blízkém, kdo je v tom nevině. Ideální je přiznat si, že jsem vzteklá (ý) a  když chytnu amok umět odejít a vybít se. Někteří chodí třeba běhat :-).  Pokud se snažíte být stále milí a hodní a polykáte to, tak se to projeví právě na žlučníku. 

Na každou situaci se dá dívat z více úhlů, není to vždy jednoduché, ale stojí za to hledat. A když je nejhůř, tak si říkejte, staré české přísloví: Co mě nezabije, to mě posílí. Nevíme, proč prožíváme, to co prožíváme, ale něco nám to má dát do dalších dnů, naši ochránci jsou s námi, věřte tomu :-).

Doma zalijte pokojové rostliny a venku pečujte o rostliny “na list”. 

V domácnosti využijte element vody – perte, umývejte, čistěte…..

Užijte si tyto dny s dobrým jídlem a klidným stravováním :-). 

Páša (pasa.alva@atlas.cz)