Přeji krásný úterní den :-),

ubývající Luna bude celý den procházet vzdušným znamením Blíženců. Blíženci na těle odpovídají za horní část trupu a ruce. Určitě už jak to čtete, dýcháte :-). Plíce a dech jsou se znamením Blíženců neodmyslitelně spojeni. Tak se nabijte, uvolněte, pročistěte, uklidněte :-). To vše pomocí dechu jde. Je to nejrychlejší způsob pročištění těla. Pokud bychom dobře dýchali, pili dost vody a byli šťastní “hrozila” by nám nesmrtelnost. No já vím, “nehrozí” nám :-).

Ale aspoň v době Blíženců na dech myslete, třeba jednu dechovou vlnu 100x za den. A při výdechu vydechujte láskyplnost všemu a všem. Dech v nás vše očistí a už nevydechujeme nic “negativního”. Je to jako s odpadem. Nepouštějme vědomě do “vzduchu negaci”. Takže hluboký nádech do břicha, hrudníku a krku, chvíli zádrž a pak hluboký dlouhý výdech. Někdo vdechuje od shora dolů (nejdříve z krku), někdo nejdříve z břicha. Já to střídám podle toho, zda dýchám za chůze nebo třeba vleže. Nechávám to na intuici. Tělo vám ukáže jak, stačí ho poslouchat a netlačit.

Nezapomeňte se věnovat rukám. Ramena jsou spojená s plícemi a tlustým střevem. Bolesti ramen tedy řešte i s tímto vědomím. Takže dechem můžete pomáhat i ramenům. Pohlaďte je a promasírujte. Od ramen po konečky prstů. Přes dlaň a prsty si také můžeme pomoci při bolesti hlavy, očí, apod. Na dlani a na prstech jsou akupresurní body jako na chodidlech.

Cvičte cvik z orgánové sestavy: plíce – tlusté střevo.

Na zahradě se věnujte rostlinám “na květ”. Je vhodná doba otrhat suché květy muškátů, či jiných rostliny, které vám krášlili okno, balkón, zahradu. Počasí vypadá spíš na zazimování, ale prý ještě bude sluníčko i teplo, tak ať vám rostliny ještě udělají květy radost.

Plán týdne:

st, čt, pá – Rak – zažívání, prsa; zalévání, péče o rostliny “na list”

pá, so, ne – Lev – srdce, oběhová soustava, páteř; trhání plodů

ne – Panna – střeva; přesazování.

Mějte pohodové dny, ať je počasí jakékoli, nad mraky je totiž slunce stále, tak na to nezapomínejte.

Páša (pasa.alva@atlas.cz)