Přeji krásný středeční a čtvrteční den :-),

přibývající Luna bude ve středu v 17:17 hodin přecházet z ohnivého Lva do zemského znamení Panny, které nás bude ovlivňovat i celý čtvrtek.

Ve středu do 17:17 hodin stále myslete na své srdce a páteř. Emoce přicházejí a odcházejí, ty nemůžeme ovlivňovat vůlí, můžeme je potlačovat, ale to si pak koledujeme právě o nemocné srdce. Člověk je emoční. Emoce by s námi neměli “mávat”, ale i to je řeč “těla”. Poznáme, co se nás dotýká jaké slovo, jaký pohled, jaká situace. Co nás dělá šťastné a co nás rozčiluje. Díky emocím poznáváme sami sebe a svůj vnitřní prostor.

Když “přijde” emoce uvědomte si ji a pak ji propusťte, nedržte se jí. Emoce nejsem JÁ. Pro zdravé srdce potřebujeme vnímat a přijímat své emoce, ale umět se jich nedržet a pouštět je, nelpět na nich. Nehýčkat si vztek, smutek, žárlivost.

Srdce negativně ovlivňuje i neschopnost dávat a přijímat lásku. Souvisí to se sebeláskou. Což je alfa a omega štěstí a radosti. A řekla bych, že většina lidí se nemá ráda :-(. Souvisí to s touto dobou kde je měřítko výkon, majetek, zisk apod. A první a nejlepší je jen jeden a ti druzí jsou zklamaní a obviní sebe, že…. A táhne se to už od dětství a školy :-(.

Takže bychom se k sobě měli pomalu vracet, naučit se chválit se, povzbuzovat se, nevyčítat si nezdary, vědět, že jsme sami sobě nejblíž, pokud se nemám rád(a) já, tak kdo už :-(?

Sebeláska by se měla vyučovat, měla by být na prvním místě, laskavost, tolerance a respekt k sobě.

Středa odpoledne a čtvrtek bude pod vlivem zemské Panna. Na těle je energie v oblasti střev. Luna přibývá, tak jezte potraviny, které střevům neublíží, naopak podpoří mikroflóru. Ráno si na lačno můžete pít lžičku kvalitního oleje. A cvičte si cvik na střeva, případně přidejte ten na masáž střeva. Zhluboka se nadechněte a vzpažte, s výdechem se předkloňte a rukama se opřete o kolena a vydržte “bez dechu” a při tom vtahujte břicho k páteři a pouštějte tak rychle a tak dlouho, co to zvládnete, bez toho dechu. Pak se opět s nádechem narovnejte a vzpažte. Toto udělejte aspoň 3x. Výborné to je pro ty, co trpí zácpou nebo i průjmem, upravuje to činnost střev.

Na zahradě sázejte, sejte a přisazujte všechny rostliny, které potřebujete, dobře zakoření.

Ve čtvrtek nezapomeňte, že je Den dětí. A měli bychom využít každý den, kdy můžeme slavit a udělat si den slavnostnější. Oslava nemá být “za odměnu”, to jsme opět u těch výkonů :-(. Tak nehleďte na to, zda je dítě “dokonalé”, slavte jeho den :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)