Přeji krásný sluneční den :-),

ubývající Luna bude celý den (do 23:14 hodin) procházet vzdušným znamením Blíženců.

Blíženci na těle odpovídají za horní část trupu a ruce. Nejdůležitější orgán jsou tedy plíce. Plným dechem čistíme ne jen plíce, ale celé tělo. Plný dech mají většinou jen malé děti, ale v průběhu dospívání ho “potlačujeme”. Ženy většinou dýchají jen do hrudníku a muži do břicha. Dech do břicha – do spodní části plic – nám prokrvuje nohy a pánev, dech do hrudníku – prostřední část plic – prokrvuje trup, a dech do krku (pod klíční kosti) prokrvuje hlavu.

Pokud tedy šidíme nějakou část plic, tak jsme pořád trochu nedokrvení, nemáme zásoby kyslíku v celém těle. Ženy mají často studené nohy. A vzpomeňte si, když jsem nervózní nebo ve stresu, tak mělčeji dýcháme a nejsme schopni “rozumně” uvažovat, nemáme dokrvenou hlavu :-(.

Problémy s dechem, kašel, bronchitidy, astma máme, pokud nás něco v životě “dusí”. Žijeme v něčem, co nám nedá volně dýchat. Ale opět nezapomínejme ne to, že to je náš pocit, že to je náš problém. Pokud budeme ukazovat prstem na partnera, partnerku, šéfa, rodiče, tchýni,… nebo finanční, rodinnou či bytovou situaci….. NEPOMŮŽE TO. Ten pocit, že nemůžete dýchat je VE VÁS. A jen vy to můžete změnit. Někdy to je jen sednout si, rozebrat si CO TO JE, uvědomit si, co dělat můžu a co ne…. a už i to nám uleví. 

Pokud to řešíme jen léky a “foukátky” nezlepší se to :-(.

cvičte cvik z orgánové sestavy na plíce a tlusté střevo. Jsou to párové orgány a dráha jde přes ramena, tak i ty s nimi souvisí. Ten cvik cvičte při obtížích několikrát denně. Kašel se nerozjede, pokud cvičíte a “přemýšlíte” :-).

Ruce také vyžadují péči, ale hlavně ocenění a poděkování :-).

Blíženci = Vzduch = květy –  v této době je nejlepší stříhat, okopávat případně sázet rostliny, které se pěstuji na květ.

Mějte úžasný den, začněte se usmívat už teď a uvidíte, co to bude dělat s lidmi kolem sebe.

Páša (pasa.alva@atlas.cz)