Přeji krásný sluneční den :-),

ubývající Luna bude celý dnešní den procházet vodním znamením Raka.

Rak na těle odpovídá za zažívání a prsa. Dnes tedy v klidu stolujte, vyberte si dobré jídlo, vnímejte ho očima i nosem a pak ho v klidu dlouze žvýkejte :-). Je pravda, že pokud máme “čistou” mysl, mělo by být jedno, co jíme, protože tělo by si s tím poradilo. Ale bohužel neznám nikoho, kdo by tu mysl zvládal, tak musíme tělu pomáhat i fyzicky a zbytečně ho nezatěžovat jedy, nejíst těžké kombinace a dobře žvýkat :-). 

K Raku patří i játra, která mimo jiné detoxikuje naše tělo. Pokud těch jedů přijímáme hodně, játra nemají sílu a energii na další nezbytné činnosti.

V játrech se ukládají nezpracované emoce, pokud to v sobě dusíme, držíme, děláme, že “neexistují”, tak tím značně oslabujeme játra. Pokud máte návaly vzteku, kvůli drobnostem,  měli byste určitě řešit svoje játra. Ukazuje vám to, že jsou “přeplněné” a už “přetékají” :-(. Párový orgán je žlučník, takže i tady je nejsilněji zastoupený vztek, zlost a rozčílení.

Každý z nás někdy “dostane” vztek. A je jen na nás “co s tím uděláme”. Pokud se snažíme být stále milí, laskaví, hodní a svůj vztek potlačíme, poškozujeme tím žlučník i játra. Není také dobré hned na někoho řvát, dát mu facku nebo něco rozbít. Naším úkolem je najít zlatou střední cestu. Mít výpustný ventil – fyzickou činnost. Dobré je jít třeba štípat dříví, běhat, plavat, jet na kole do prudkého kopce, vymalovat, přestěhovat nábytek,… Určitě se dá vymyslet spousta činností, kde ten váš vztek bude jako silný motor a vám pomůže udělat něco užitečného. Vzpomeňte si na Golema ve filmu Pekařův císař a císařův pekař :-). Pokud se to naučíme nevybuchnout, ale ani nepotlačit jsou naše játra a žlučník “chráněné” :-). 

A pak, když přestaneme vidět rudě, můžeme si rozebrat, co nás vlastně rozčílilo a vyčistit to i mentálně :-).

Na posílení a očistu jater a žlučníku pijte hořké bylinkové čaje. Někdy si tělo vyloženě řekne o něco hořkého :-).

Doma zalijte pokojové rostliny a na zahradě pečujte o rostliny na list. Ideální sekat trávník, aby zhoustl. Ovoce ani zeleninu v tyto dny neuskladňujte, kazily by se. 

Cvikem na žaludek, slezinu, slinivku, játra a žlučník určitě nic nezkazíte :-).

Mějte příjemný sluníčkový den :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)