Přeji krásný poslední srpnový den :-),

přibývající Luna bude dnes v 9:20 hodin přecházet ze Střelce do zemského znamení Kozoroha.

Většinu dne budeme pod vlivem Kozoroha, energie je v oblasti kolen, kůže, kostí, kloubů a nehtů. Tak jak už víte, máme před sebou čas masáží, kosmetiky, pedikúry, manikúry,… pečovat máme o sebe zevnitř i z venku. A teď je ten čas na pečování z venku. Luna přibývá, tak používejte výživné krémy a myslete na to, že se vše vstřebává a ukládá.

Teď je čas na péči o nehty, pokud se vám lámou a třepí, tak je stříhejte v době Kozoroha vždy a protože to asi 28 dní nejde vydržet, tak si pak vyberte další den, který nebude ve vodním znamení a nehty určitě zesílí.

Nehty z psychosomatiky představují “obranu”. Pokud se vám lámou a jsou “špatné” ukazuje to na vaši psychickou potřebu se bránit. A vylamujete si na tom nehty :-(. Pokud si nehty koušete, je to druh sebe destrukce  a měli byste přijít na to, proč se “trestáte”. 

Na zahradě bychom měli plet. Pokud to zvládnete, nechávejte plevel ležet mezi zeleninou, mulčujete tím a zároveň se dostávají živiny z plevele do hlíny. Pokud máte záhonky dobře “udělané” z jara, tak plevel nemáte, nebo jen minimálně. Plevel totiž roste z důvodu ochrany půdy před vysycháním. Pokud máme na záhoncích zeleninu v několika “vrstvách”, půda je přikrytá listy zeleniny a není “potřeba” plevele. Jsou různá doporučení, která zelenina se se kterou snese na záhonku. Pokud tomu na jaře věnujete dostatečný čas, v létě a na podzim nemusíte plet :-).

Užijte si tento krásný horký den, budeme na ně při podzimních plískanicích vzpomínat :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)