Přeji krásné víkendové dny :-),

přibývající Luna bude celý pátek a sobotu do 21:08 hodin procházet zemským znamením Kozoroha.

Do vzdušného znamení Vodnáře přejde ve 21:08 hodin v sobotu a bude jím procházet celou neděli.

Kozoroh = kolena, kosti, klouby, kůže, nehty; kořeny

Tak si během pátku a soboty dopřejte nějakou péči o kůži, nebo o ni pečujte sami. Měla by být pružná, čistá, zdravá. Kůží dýcháme, čistíme se, vstřebáváme vodu. Kůže nás odděluje od okolního světa, dává nám “tvar” :-). Kůže máme přibližně 2 metry čtvereční, je to pořádná plocha, tak ani kousek při své péči nevynechejte. Většinou se staráme jen o tu “co je vidět”, tak to ve dnech Kozoroha napravte.

Spoustu lidí trpí ekzémy různých druhů. První, co bychom si měli “srovnat” je, co mě svědí, co mě dráždí (v životě). Co nedokážu přijmout a zpracovat, co na mě působí z okolí. Ekzémem se vlastně čistíme, co je uvnitř jde ven. A je to vidět. Už nemůžeme předstírat, že to VŠECHNO ZVLÁDÁME V POHODĚ. Naše játra jsou “zahlcené” vztekem a neladem a vypouští to kůží.

Takže první pomoc je přijít na to, co mi “vadí” a pak s tím pracovat. Ekzém je “úžasný” v tom, že ho máme pořád na očích, že to vidíme, že máme vnitřní přetlak, problém. Tak poděkujte svému tělu, za jeho řeč, nezavírej před tím oči a hurá do hledání, nalézání, rozpouštění, děkování, děkování, děkování :-).

Snažte se používat krémy, které vám jsou příjemné a které nezanáší vaše póry. Nejuniverzálnější a vlastně i nejlepší je ghí -rozpuštěné máslo. Je to univerzální léčivé “mazání”. Opravdu léčí, nabíjí, čistí. Tak si přepusťte doma kvalitní máslo a mějte ho pořád po ruce :-).

Klouby a kosti udržíte zdravé, pokud v sobě nebudete hýčkat křivdu. Lépe se to píše, než provede. Pro mě to je jedna z nejtěžších lidských “disciplín” :-(. A ne jen pro mě, proto má tolik lidí bolesti páteře, kyčlí, kolen,… kloubů obecně. Pořád máme pocit, že nám někdo ublížil, že máme právo cítit křivdu. Ale to je právě to špatné nastavení. Někdo nám ublížil, protože jsme si do toho bodu došli i my sami, ten dotyčný nám “dělá” službu, abychom možná pochopili a posunuli se dál. To že mi mu neodpustíme, on na své cestě většinou ani nezaznamená, ale mi máme časem zdravotní problémy :-(. Tak své křivdy uvolňujte, uvědomujte si je, nechte je rozpustit ve větru, vodě, ohni nebo i v zemi, podle toho co je vám bližší, co s vámi rezonuje :-).

Vodnář = lýtky, holeně, kotníky; nervová soustava; květy 

neděli si hýčkejte nohy, masírujte, děkujte, odpočívejte. Přibývající Luna je o větším odpočinku, tak si zkuste dát nohy nahoru a užívejte si přítomný okamžik, pohodu, sebe, své tělo, své bezpečí, domov,… tím si uvolňujete i napětí v nervové soustavě, kterého máme víc než dost.

Tak vám přeji pohodu, úsměv, jak si ten víkend uděláte v sobě, tak ho budete mít :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)