Přeji krásný horký, už letní den :-),

ubývající Luna bude celý dnešní den procházet vzdušným znamením Blíženců.

Energie je v horní části trupu a v rukách. Dnes (a zítra) je, jak již víte :-), hodně důležitý dech. Píce se nachází právě v “oblasti Blíženců”. Dech je první pomoc, nabíjení, očista, spojení s Bohem,… S nádechem přicházíme a s výdechem odcházíme. Bez dechu vydržíme maximálně 4 minuty a to jen ti trénovaní. 

Měli bychom si svůj dech uvědomovat a dýchat vědomě a plně, do břicha, hrudníku i krku. Dech do břicha – spodní část plic- nám okysličuje nohy a pánev. Dech do hrudníku – střed plic – nám okysličuje trup a ruce a dech do krku – horní část plic – nám okysličuje hlavu. 

A tak se podívejte, jak dýcháte. Většinou ženy pouze do hrudníku (máme přeci pořád zatažené břicho), muži i do břicha a vytáhnout nádech až do krku, to neděláme téměř nikdo. A pak se divíme, že zapomínáme, jsme nesoustředění, apod.

Aspoň v době Blíženců bychom si měli několikrát denně “dobře” zadýchat. Jde to při chůzi, sezení i ležení, takže ten čas si určitě najdete. Představujte si, jak nadechujete energii, sílu, lásku, světlo, pohodu. Dřív jsem psala, že pak máme vydechovat vše negativní. Ale dostalo se mi poučení, že je pak “vzduch” přesycený negací. Takže bychom právě tím nádechem měli v sobě rozpouštět tu negaci – strach, stres, vztek, podráždění. Jako bychom všechno ředili a pak úplně prosvětlili. Také se to dá představit, jako když se rozsvítí, nebo do tmavého kouta začne svítit sluníčko :-). A vydechujme pak lásku a pohodu pro všechno a všechny.

Nejen výfukovými plyny, ale spíš myšlenkami a elektromagnetickými vlnami zamořujeme vzduch kolem sebe :-(. A ničíme tak bytosti elementu vzduchu :-(. Nejsou jen vodní víly a skřítkové :-).

Provětrejte tedy své buňky celého těla, otevřete pomyslné okno dokořán a pusťte energii, světlo a lásku do celého svého těla, právě pomocí dechu.

Ruce si minimálně pohlaďte a poděkujte jim. Prsty, slaně i zápěstí si promasírujte, je tam spousta akupresurních bodů :-).

Na zahradě Blíženci (vzduch=květ) pomáhají v péči o rostliny, které pěstujeme na květ :-). A doma větrejte, větrejte. A třeba i skříně, zásuvky, sklepy a půdy.

Mějte krásný usměvavý den. Vždy je nějaký důvod se usmívat, na to nikdy nezapomínejte. Co vyzařujeme, to se nám vrací. Pokud se kolem vás lidi mračí a jsou nepříjemní, měli byste přemýšlet, čím je přitahujete :-(.

Páša (pasa.alva@atlas.cz)