Přeji krásné horké dny :-),

ubývající Luna bude po oba dny procházet zemským znamením Býka.

Na těle je energie ve spodní části hlavy na krku. Pokud tedy nemusíme, neměli bychom dovolit, aby tyto části těla byli “narušené” nožem, skalpelem, vrtačkou jehlou apod. Pokud se tak stene velmi nás to oslabuje, odchází spousta energie a i nás to více bolí. Jsou samozřejmě situace, kdy to je nevyhnutelně nutné, pak se nedá nic dělat. 

A naopak péče se nám několikanásobně vrátí. Děkujte zubům i dásním, když si čistíte zuby, za jejich zdraví. Nepřemýšlejte o tom, co budete za chvíli dělat, ale buďte u toho “čištění” vědomě a děkujte. 

Starat a děkovat bychom měli také svým uším. Sluch nás spojuje s lidmi, tak si ho hýčkejme. Málo kdo věří tomu, že přijít o sluch je těžší než přijít o zrak. Ale je to tak. Tím, že něco nechceme slyšet, se daná realita nezmění. To není cesta. Tedy cest to je, ale je složitější.

Krk = 5. čakra = komunikace. Spousta lidí má problémy s hlasivkami, krčními mandlemi i štítnou žlázou a to je pro ně ukazatel, špatně komunikují. A není to vždy o tom, že mlčí, mluví třeba hodně, ale neříkají, co chtějí. Nebo mají pocit, že je to zbytečné, že je nikdo neposlouchá nebo nevyslyší. A tak si zablokují 5. čakru a projeví se to právě někde v oblasti krku. Pokud to je váš případ, tak si to nejdříve rozeberte v sobě, jak komunikujete a co vám vadí a pak to začněte měnit. To je cesta k uzdravení a obnovení harmonie.

Spoléháme se na to, že nám pomůže prášek, krém, obstřik, ale to jen potlačí bolest a příčina zůstane :-(. Harmonii v těle, která je “nabouraná” můžeme dát do pořádku pouze mi sami. Je to těžší, ale vyplatí se to :-).

Krk uvolňujte cvičením, úklony, předklony, apod. Tělo potřebuje přirozený pohyb. Kolik máme duševní činnosti, tolik bychom měli mít fyzické. Takže, kdo pracuje psychicky, měl by odpočívat pohybem, fyzickou činností a opačně. 

Zahrada – sázení či přesazování keřů a stromů, případně se věnujte kořenové zelenině.

Mějte krásné dny :-). Tak jak si život uděláme, takový ho máme. Usmívejte se na lidi kolem sebe i na vás se budou usmívat. Když budeme laskaví, přátelští, optimističtí,… a budeme kolem sebe šířit tuto energii, tak se k nám bude vracet. Pokud jsem naštvaní, pedantští, podráždění, uštvaní apod. tak i takové lidi si přitáhneme. Tak si vyberte, v jaké atmosféře chcete žít.

JÁ není ani vztek, ani lítost, ani stres,… JÁ je ta částečka štěstí, lásky, část Boha, to je to, co z nás dělá živé bytosti. A ty emoce a myšlenky, které přichází, si můžeme volit, ale pořád to nejsem JÁ. JÁ je neměnné, je to živá zářící duše :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)