Přeji krásné víkendové dny :-),

v pátek bude ubývající Luna stále ještě procházet vzdušným elementem Blíženců.

V sobotu ráno ve 3:33 hodin nastává Nov.

A celou sobotu a neděli bude již přibývající Luna procházet vodním znamením Raka.

V pátek dýchejte, vědomě, plným jógovým dechem. A děkujte při tom za čistý vzduch, možnost svobodně a volně se nadechnout :-).

V pátek odpoledne už na sobě můžete cítit energii Novu. Budeme víc citliví, vnímaví, nebo také podráždění a vzteklí. Záleží, jakou stranu mince si vybereme. Doporučuji cestu nejmenšího odporu a to je nechat se vést po proudu jinové – ženské energie. Trochu se stáhnout do sebe a vnímat svůj vnitřní prostor a trochu v něm uklízet.

Ostříhejte rostliny, kterým se nedaří a můžete si zastřihnout i konečky vlasů.

Pokud vás bude NĚCO v noci budit, je to pro vás opravdu důležité. Je to to NĚCO, co jste v sobě schovali, co “potlačujete”. Může to být starost, strach, nějaký nepříjemný zážitek apod. V době Novu a Úplňku je potlačená energie rozumu a silnější je tak naše vnitřní energie, hlas srdce. A to CO vás budí, tomu byste měli věnovat pozornost. Je to důležité, protože vás to “otravuje” zevnitř.

Sobota a neděle bude již pod energií přibývajícího Raka.

14 dní vstřebávání, vsakování, držení, ukládání apod.

A Rak na těle ovlivňuje zažívání a prsa. Víkend by tedy neměl být ve znamení “žranice”(promiňte mi to slovo, ale občas to tak někde u někoho vypadá), ale spíš přemýšlení nad tím, co a jak jíme. V tuto dobu už si můžeme vybírat naše ovoce i zeleninu a jíst ji do sytosti. Vynechejte to jídlo, o kterém víte, že vám nedělá dobře, že vás víc ničí než vyživuje. Nemávejme nad tím rukou, měli bychom se snažit být zdraví :-).

Doma zalévejte pokojové rostliny a na zahradě se starejte o rostliny, které pěstujeme na list. Ideální je v sobotu dopoledne sekt trávník, bude působit ještě Nov posílen Rakem :-).

Mějte krásný víkend a užívejte si života a blízkých lidí, ale i domácích mazlíčků. Včera jsem si opět uvědomila, že jsou věci důležité a nedůležité. Zemřela nám kočička Tonča, kterou jsme měli 10 let a byla to opravdu nádherná kočka a úžasná osobnost. Ráno odcházíte do práce a dáváte ji do misky křupky a večer už je z ní jen prázdná skořápka, tělo bez duše :-(. A na žádný odchod blízké duše se nedá připravit. Přijde to vždy “nevhod”, není to ten správný čas. Myslete na to a každou minutku věnujte svému životu. Neodkládejte mazlení, pohlazení, pochvalu,… nikdy nevíte, kdy nastane ten čas. A nežijte virtuální realitu, ale buďte s těmi, které máte kolem sebe, dávejte jim svoji pozornost a lásku ať nemusíte litovat toho, co jste neudělali.

Páša (pasa.alva@atlas.cz)