Přeji krásný pondělní den :-),

přibývající Luna bude celý dnešní i zítřejší den procházet ohnivým znamením Lva. Lev na těle odpovídá za srdce, krevní oběh a páteř. Máme před sebou dva dny péče o svoje srdce. O svůj pomyslný střed. Určitě to je centrum emocí a imunity. Emoce a pocity jsou lidské. Nikdo z nás není bez emocí, někteří se o to snaží, potlačovat je a pak jim může onemocnět právě to srdce :-(.

Myslete na své srdce, otvírejte ho, prosvětlujte. Měl by to být náš zářící bod. Je to místo, ze kterého “svítíme”. Naše JÁ je zářící kousek Boha (Zdroje, Vesmíru, Energie,…), je to láska a štěstí, jen jak to balíme do toho ega, tak už to tak občas nezáří :-(. Ale v tom našem středu, v srdeční čakře to je a máme to tam každý z nás, jinak bychom nežili :-(.

Tak si to v době Lva uvědomujme, vnímejme, otvírejme, očišťujme, prosvětlujme,…. :-).

Vhodné jsou srdeční meditace, nebo aspoň soukromá chvilka: Já a mé srdce :-).

Krevní oběh s tím úzce souvisí. Všechny tekutiny v těla odpovídají naším emocím a krev ve radost a štěstí. Takže jak na tom jsme s krevním oběhem, tak jsem na tom s životním štěstím. Máme nízký tlak – jsem moc pasivní, máme vysoký tlak – moc se štveme a stresujeme. Vždy je nejlepší zlatá střední cesta. Jak řekl Buddha, struna musí být natažená akorát, aby nepraskla a aby dobře zněla :-).

A páteř ukazuje naši vnitřní pružnost. Každá část páteře odpovídá určitým čakrám a jejich kvalitám. Bedra 1. čakra – životní jistota, jak jsem pevně ukotvení; hrudní páteř 4. čakra – sebeláska, sebe hodnota; krční páteř 5. čakra – komunikace. Můžeme tedy podle bolesti diagnostikovat, ve které oblasti života máme problém.

Na zahradě se staráme o rostliny, které pěstujeme na plody. Teď můžeme sklízet a zamrazovat nebo konzervovat jahody. Pokud je tedy nestihnete sníst :-).

Plán týdne:

út – Lev – péče o srdce a páteř

st, čt, pá – Panna – péče o střeva, výživně jíst; sázet, set, přesazovat

pá, so, ne – Váhy – péče o ledviny a močové cesty – pít, pít a pít VODU

ne – Štír – zalévání pokojových rostlin.

Mějte krásné horké dny, užívejte sluníčko – vitamín D. Usmívejte se, budou se usmívat na vás :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)