Přeji krásný úterní den :-),

ubývající Luna bude celý dnešní den procházet vzdušným znamením Vodnáře.

Vodnář na těle odpovídá za nohy mezi koleny a kotníky a nervovou soustavu. Dny Vodnáře jsou takové trochu relaxační dny. Měli bychom těm nohám dát opravdu odpočinek a zvednout je na stejnou úroveň nebo výš, než je srdce. Když sedíme, stojíme nebo chodíme, pořád jsou “dolů” a v rámci regenerace potřebuji, otočit směr proudění krve :-).

nervová soustava potřebuje určitě odpočinek. Tato doba je doba shonu, stresu, spěchání, nervování apod. Máme na sebe často přehnané nároky, snažíme se být ve všech sférách života dokonalí a odnáší to často “nervy”. Zklidnění dochází bohužel až nemocí nebo nějakým velkým otřesem. A tak by to být nemělo.

Dopřejte si tedy fyzický i psychický relax, sedněte nebo lehněte si s nohami nahoře, pusťte si přejemnou hudbu, audioknihu nebo jen poslouchejte zvuky přírody a uvolněte se, co to zvládnete. Nejen svaly, ale i mysl, hlavu,… nechte ve své hlavě jen obraz vlající záclony v mírném větříku a ten odnáší každou myšlenku, která se vynoří. Buďte jen v přítomnosti u svého relaxujícího těla :-).

V relaxování pak můžete pokračovat na zahradě, v péči o květiny.

Plán týdne:

st – Vodnář – nohy, nervy, květiny 🙂

st, čt, pá – Ryby – chodidla; zalévání; vynechání jedů

so, ne – Beran – péče o horní část hlavy – mozek, oči, dutiny,…

Užívejte léto se všemi jeho rozmary. Můžeme se zlobit, že to chceme jinak, ale to právě jen opotřebováváme svoji nervovou soustavu. Radujme se z proměn počasí i z proměn života.

Páša (pasa.alva@atlas.cz)