Přeji krásné babí léto :-),

přibývající Luna bude celý pátek procházet zemským znamením Kozoroha, celou sobotu (od 5:41 hodin), celou neděli  a pondělí do 15:28 hodin budeme pod vlivem vzdušného znamení Vodnáře. V pondělí od 15:28 na nás bude působit vodní znamení Ryb.

Pátek – Kozoroh = kůže, kosti, klouby, nehty a kolena – vhodné jsou výživné masáže, masky, manikúra, pedikúra, ….. domácí, či profesionální péče.

A nezapomeňte pohladit svá kolena. Vyjadřují naši pokoru k životu. Pokud nás bolí, tak s ní máme problém. Občas máme pocit, že nad člověka není. Ale my jsme součást vesmírného řádu, přírody, Země. Jsme nenahraditelná částečka ohromného celku. Občas se postavte na vysoký kopec a podívejte se do údolí. Lidé jsou šikovní a postavili a udělali všelico, ale moře, údolí, západ slunce, zpěv ptáků, barevné listy, let motýla ……. a to je o té pokoře, sklonit se nesnažit se “tuto sílu přeprat”. Je to o úctě k sobě a k druhým, k lásce ke svému tělu, ke každé buňce a ke každé bytosti. Síla není jediná cesta ke štěstí :-(.

Na zahradě je to čas pletí a rytí, případně sklízení kořenové zeleniny.

Sobota – pondělí = Vodnář = nohy mezi koleny a chodili a nervová soustava – no snad si najdete čas na zastavení se a usednutí s nohami položenými výš než srdce. Je to lék i prevence proto křečovým žilám.

Nejdůležitější je, že si sami pro sebe budete natolik důležití, že si najdete tu chvíli a věnujte péči svému tělu, svým buňkám, které to ocení. Z pohledu psychosomatiky vyjadřují křečové žíly “postoj mimo štěstí”. Nacházíme se v životě na místě, kde nejsme šťastní. Opět to může souviset s pokorou. Chceme to, co nemáme a to co máme, toho si nevážíme. A bohužel  často  teprve neštěstí nám otevře oči :-(. Ideální život může být jakýkoli, záleží jen na úhlu pohledu. A hlavně – je to CESTA. Nikdy nevíme, co nás čeká a proč teď zažíváme to, co zažíváme :-).

Pondělí odpoledne už nás bude ovlivňovat vodní znamení Ryb. Energie se přesune do chodidel. Tak kdyby bylo ještě hezky, tak se určitě bosky projděte někde přírodou – kamínky, písek, jehličí, tráva,… Pokud už by to bylo o nastydnutí, tak o svá chodidla raději pečujte doma.

Pohlídejte si jídelníček a zalijte pokojové rostliny.

Užívejte si každou chvíli, každý den, ať jste v práci s rodinou, sami,… Každá chvíle je neopakovatelná, už se nikdy nevrátí a buď ji můžeme promračit a pronadávat nebo vnímat, užívat, vychutnávat. Není vždy jednoduché užít si smutek, lítost, zradu apod. ale i to jsou momenty v životě, které nás obohacují, prožíváme emoce, něco se učíme, víme díky tomu, co chceme a co ne. A hlavně máme ten obrovský dar, že žijeme a můžeme to prožít. A jak bychom věděli, že jsme šťastní, kdyby nám chvíli nebylo smutno. Žijeme v duálním světě, vše má svůj protiklad, aby to tvořilo celek, a my jsme si to sem přišli vyzkoušet a prožít. Tak si to prožívejte :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)