Přeji krásné adventní dny :-),

Přibývající Luna bude celý čtvrtek procházet ohnivým znamením Berana, celý pátek a sobotu zemským znamením Býk a celou neděli vzdušným znamením Blíženců.

A v neděli v 16:50 hodin nastává Úplněk, prý “náročný”.

 Čtvrtek – Beran = energie v horní části hlavy. Je to den péče o dutiny, oči, nos a mozek :-). Luna přibývá, tak doplňujeme, dodáváme, ukládáme. Užijte si tedy rozhlížení, vymýšlení a zahřívání dutin :-).

Oči si ochráníme, když pochopíme, že není cesta “nechtít vidět” to, co se nám nelíbí, nebo čeho se bojíme. Oči onemocní, zhorší se zrak, ale realita kolem nás se nezmění. Lepší a “zdravější” cesta je rozhlížet, se dívat se a “zaujímat jiné stanovisko” :-). Je to lepší, ale těžší. Jsme zajetí ve svých kolejích a dá hodně velkou práci vyjet si koleje jiné – nové.

A když se začneme kolem sebe dívat jako děti, tak uvidíme úplně něco jiného, než oči “pokřiveného” dospělého. Zkuste to :-).

Pátek, sobota – Býk = spodní část hlavy a krk. V tyto dny bychom neměli chodit k zubaři, pokud to není nevyhnutelně nutné, jakýkoli zákrok bude víc bolet a bode se všechno hůř hojit :-(. Ale doma se o ně starejme o to intenzivněji a nezapomeňte děkovat. I když to už asi děláte pokaždé, když si zuby čistíte, že :-)? Mám to vyzkoušené, funguje to, od té doby co děkuji zubům i dásním, nemám kazy ani bolesti. Je to jako s námi, když nás někdo z a něco pochválí, máme hřejivý pocit a lépe se nám TO vykonává. A nezapomeňte, děkovat musíme vědomě, být “při tom”.

Krk si minimálně rozhýbejte sami, případně si dopřejte masáž. Oblast krku = komunikace. Pokud máte bolesti, zablokování, časté angíny nebo nemocnou štítnou žlázu, to vše souvisí s komunikací a jen vy víte, kde je ten pes zakopaný. Stojí za to TO hledat, rozpouštět a tím se nejlépe a nejrychleji léčit.

Neděle – Blíženci a Úplněk = horní část zad a ruce. V tento den bychom mohli spojit očistu a nabíjení dechem s vnímáním a citlivostí Úplňku. Buďme tiší a “na příjmu” :-). Využijme tuto adventní neděli nejen na zapálení svíčky, ale i na duševní očistu. Máme v sobě křivdy, bolístky, vzteky,… a denní situace nám je “vytahují”. Pokud rozpustíme bolístky v sobě, tak se osvobodíme. Někdy je dobré vykřičet se, vyskákat, vytancovat,… uvolnit to fyzicky. V tuto neděli bychom měli být spojeni se všemi živly- zemí, vodou, vzduchem, ohněm. Je to důležité. 

Advent je vždy těžký, doběhne nás naše strachy, stresy, úzkosti,… vše, před čím během roku utečeme, nás doběhne. Je to doba očisty ne venkovní, ale vnitřní. A tímto Úplňkem to začíná a budeme tím procházet až do 21. prosince. Pokud tím budeme procházet vědomě, je to ohromně očišťující :-). Celé se to převrátilo do zběsilého uklízení bytů, ale o to hůř je na tom pak naše JÁ :-(.

Tak letos jen zdobte, rozsvěcujte svíčky, kapejte si aroma olejíčky a buďte uvnitř sebe, tam uklízejte a pak pomalu, postupně rozsviťte sebe :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)