Přeji krásný podzimní den :-),

ubývající Luna bude celý dnešní den procházet vzdušným znamením Vah. A ve 20:14 hodin nastává Nov.

Užijte si dnes den sami se sebou. Neznamená to, že se máme stáhnout někam do “jeskyně”, můžeme fungovat v pracovním procesu, ale buďte svojí pozorností u sebe, u svého těla a svých pocitů, vnímejte se.

Často jsem pouze v hlavě, v myšlenkách, v minulosti a budoucnosti, řešíme, jak se to stalo, co se stalo, co kdo řekl a neřekl. A pak také jak to bude, co uděláme, když…. – minulost, budoucnost.

Tak aspoň občas se cíleně zaměřte na TEĎ a v tom nám pomůže právě soustředění na tělo a momentální pocity :-).

Pak můžeme snáze ucítit moment změny nálady, můžeme si uvědomit, co to způsobilo. Můžeme si uvědomit, jak dýcháme, tonus ve svalech, “třepotání” žaludku, …. cokoli. Pokud to vnímáme, lépe se napětí vědomě rozpouští. A také zachytíme informaci, znamení, poselství,… které se nás “dotknou”. Pokud jsme “rozlítaní” mimo sebe, nevnímáme TO :-).

Užijte si tedy dnešní den Novu, pouštějte po větru staré, omezující usazené pocity, emoce, vyčistěte si hlavu, srdce i tělo. Vzdušné Váhy se na to hodí. Já k tomu mám ráda rozhled, kopec, kde se můžu otevřít, roztáhnout ruce, vybrečet, vykřičet,… :-).

Pokud můžete, uvolněte se v ásánech, v tanci, při běhu, u svíčky,… cokoli, co je vám příjemné :-). 

Teprve prázdná nádoba se dá naplnit :-). Pokud v sobě hýčkáme křivky, bolesti, závit, žárlivost, vztek,… všechno nové, i krásné, se tím opět “zašpiní” :-). A můžeme to změnit jen mi, nikdo z venku to udělat NEMŮŽE, nejde to.

A když k tomu budete po malých douškách celý den pít vodu, bude to úplně ideální :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)