Přeji krásné prosincové dny :-),

ubývající Luna bude celé úterý a středu do 15 hodin procházet vzdušným znamením Vah.

Poté vstoupí do vodního znamení Štíra.

Váhy na těle odpovídají za ledviny a močové cesty.

Ledviny jsou pračka našeho těla. A jak dobře víme, pračka bez vody nevypere, může tam být prášku kolik chce, a točit se může také do zblbnutí, ale bez vody to nejde. Stejně tak naše tělo, potřebuje k vyčištění krve vodu, musí toxiny nějak odvést z těla ven. Je to velmi jednoduché. Jediné, co po nás naše tělo chce je, abychom pili čistou vodu, ne naráz ale v průběhu celého dne. A není to ani minerální voda ani slazené či ochucené vody, čistá voda ideálně z kohoutku – odstátá. Nebo z nějakého pramene, ale těch už volně dostupných, čistých moc není :-(.

Na podpoření činnosti cvičte i cvik z orgánové sestavy na ledviny – kleště. Zvláště když máte pocit, že jste prostydli nebo na vás něco “leze”, tak dopít vodou (může být i vlažná nebo teplá) vydržet nějakou dobu v asáně – kleště a odpočívat.

Před vánocemi si nikdo moc odpočívat nedovolíme, ale je to důležité. Je teď opravdu “husto”, negace se zhušťují a “útočí” na nás. Ochrana je být vědomý (á), pálit svíčky a udržovat se ve vnitřní pohodě. Je to opravdu čas čištění sebe, odlupování vnitřních nánosů, zasunutých a uložených bolístek, křivd, vzteků.

V době Vah si můžeme pomoci i fyzicky a to právě pomocí vody, je opravdu zázračná. Často nemusíme vědět, co je v nás uložené, jak se to tam dostalo apod., jen vědomě odevzdejte: VŠE, CO MĚ ZATĚŽUJE A TÍŽÍ vodě, ať to odplyne. 

Váhy jako vzdušný element využijte k větrání, průvanu, změně vzduchu. Pondělní vítr nám ukázal, jak se čistí ovzduší i oslabené stromy a větve.

Štír (středa odpoledne) na těle odpovídá za pohlavní orgány a vylučování. Dopřejme si tedy i v tyto dny “vylučování”, čištění, vyplavování, uvolňování. Pokud to zvládneme psychicky, podpoříme tak i tělo.

Každý, kdo trpí zácpou, tak “zadržuje” emoce, situace, věci,… prostě DRŽÍ. A tělo dostává pokyn, drž, tak drží :-). 

Zalijte pokojové rostliny, ať také dostanou svoji vodu a dolívejte je i celý čtvrtek a pátek.

Mějte milé dny, s trochou shonu, ale také s odpočinkem a hlavně s pohodou v sobě :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)