Přeji krásný nový rok 2017,

přibývající Luna bude celý dnešní den procházet vodním znamením Ryb.

Ryby na těle odpovídají za chodidla. Na nich jsou ukončeny všechny meridiány. Tak už jste si včera večer určitě masírovali chodidla. Přešlapovali po podložce s hroty nebo aspoň poděkovali :-).  Myslím, že po vánočním volnu a jídelníčku potřebujeme trochu aktivovat energii v těle, aby naskočili a dobře fungovali všechny procesy – trávení a hlavně imunita :-).

Pohlídejte si jídelníček, abyste měli co nejméně jedů. Není to občas lehké, ale vybírejte aspoň menší zlo :-). Chce to používat selský rozum :-).

Zalijte a dolijte pokojové rostliny.

Plán týdne:

st – Ryby – chodidla; zalévání rostlin

st, čt, pá – Beran – péče o horní část hlavy – oči, nos, dutiny…

pá, so, ne – Býk – péče o spodní část hlavy – zuby, dásně, krk,…

Užívejte si každou chvilku i v novém roce. Můžeme si přát ve spolek hodně zdraví, což je opravdu důležité. Ale fungování našeho těla souvisí s naší psychikou. Pokud žijeme ve věčném strachu, můžeme nás “chytit” žaludek i když stokrát nechceme. Pokud nás dusí naše pracovní prostředí, tak kašleme a nemůžeme se toho zbavit ani žádnými léky. Pokud zavíráme city tak nás může zlobit srdce apod. Takže nestačí si přát zdraví, ale potřebujeme komunikovat se svým tělem, vnímat bolesti a pocity a reagovat na to.

Abychom byli zdraví, musíme být v souladu se sebou. Nic v sobě nezavírat, nebít na sebe přehnaně tvrdí, nevyčítat si, co se stalo a nebát se toho co bude. Měli bychom být opravdu jako děti s tím TEĎ A TEDY.

Nemocných lidí opravu přibývá, ale je to proto, že se necháme dotlačit “dobou” tam, kde nechceme být, kde nám není dobře, kde “strádáme”. Proto si máme dělat duševní hygienu, abychom si to uvědomovali a neutíkali před tím. Ale nemusíme hned všechno měnit, někdy opravdu stačí přijmout daný stav a přestat se TÍM trápit. Říci si takhle to je a až budu mít sílu (nápad, elán, energii,…) tak to třeba změním, ale teď na to nemám. A tělu se opravdu uleví a bude fungovat tak jak má :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)