Přeji krásný pondělní zasněžený den :-),

přibývající Luna bude celý dnešní den procházet vzdušným znamením Blíženců. Blíženci na těle odpovídají za horní část zad i hrudníku a ruce.

Tak právě teď uvolněte ramena, zacvičte si s nimi, nahoru, dolu, dopředu, dozadu :-). Aby se nám otevřel hrudník k volnému dýchání, potřebujeme mít uvolněná ramena. Tak až si je uvolníte, tak si udělejte několikrát dechovou vlnu. Nadechujte do spodní části plic (břicho, prokrvují se nohy a pánevní oblast), do prostřední části plic (hrudník – prokrvuje se celá dutina břišní) a do horních hrotů plic (krk – prokrvuje se celá hlava).

Pokud dýcháme jen některým dechem, jako že většina z nás ano, tak nějaká část našeho těla je stále “podvyživená kyslíkem” :-(. Voda a dech jsou základem života. Pokud dobře pijeme a dobře dýcháme, tak dobře funguje naše tělo a my jsme spokojení :-). Nepotřebujeme nic složitého, drahého, časově náročného.

Často vede k “cíli” jednoduchá cesta, jen nám to přijde moc “nenáročné”, tak hledáme něco složitějšího. Jsou nádherná energeticky silná místa v ČR, kde se můžeme nabít a projít transformací, ale protože to je doma, tak tomu nevěříme a jezdíme na Machu Picchu do Peru, protože jen když to stojí hodně peněz, tak to je TO PRAVÉ :-(.

Tak v tyto dny dýchejte, užívejte si své tělo, komunikujte s ním. Vnímejte jeho práci a buďte vědomě s ním :-).

Plán týdne:

út – Blíženci – dechová cvičení, péče o ruce

st, čt – Rak – hlídání zažívání, péče o rostliny – zalévání

čt – 12:36 hodin Úplněk – emoce, city, intuice, meditace, cvičení, duševní hygiena

pá, so – Lev – srdeční meditace, otvírání srdce, péče o něj a páteř

ne – Panna – čištění střev fyzicky i mentálně

 

Mějte příjemný začátek pracovního týdne. Trochu zpomalte a rozhlížejte se :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)