Přeji krásné víkendové dny :-),

přibývající Luna bude v pátek ve 14 hodin přecházet ze zemského znamení Kozoroha do vzdušného znamení Vodnáře

Tak v pátek ještě pečujte o svá kolena, kůži, kosti, klouby, nehty. Dopřejte si masáže, péči o nehty, promašťování kůže apod. A hlavně nezapomeňte na duševní hygienu, abyste nežili pod tlakem.

Kolena nám ukazují kontra síly a pokory. Tak pokud budete mít chvilku, klidně si na chvíli klekněte :-). Není náhoda, že když děti zlobily, tak klečely. I když se v kostele modlíme nebo rozjímáme, tak klečíme. Kolena souvisí s pokorou a ta k našemu životu patří. Je dobré vnímat a vědět, že jsme součást přírody, že nejsme víc nebo méně než druzí, že jsou věci důležité a nedůležité :-).

Ale často na to přijdeme, až když jsem na “kolenou” :-).

Na zahradě byste mohli rýt, pokud by vám počasí dovolilo.

Vodnář na těle odpovídá za nohy mezi kolny a chodidly a nervovou soustavu. Tak to jak už víte, nás čeká odpočinek a nohy nahoře :-). Asi nemůžeme celý víkend prosedět s nohama někde na stole, ale aspoň chvilku si je opečovávejte.

nervy marodí spousta lidí – antidepresiva, péče psychiatrů. Jako první pomoc je to fajn, ale je dobré předcházet tomu. Já mám vyzkoušeno, že když je mi zle, tak se donutím a vyjdu ven, mezi stromy, ideálně listnatými. Často máme chuť zalézt do postele a stáhnout se do sebe, ale to je to “nejhorší”. Na psychiku je lepší vylézt z ulity a jít to “rozchodit” :-), nechat se vyfoukat větrem, rozpustit sluníčkem, nechat si do uší šumět vodu nebo ptačí hlásky. A chce to udělat dřív, než už z té postele vylézt nemůžeme :-(.

Tak si užijte pohodový víkend s úsměvem v srdci, když na nebi nebude vidět. je tam, jen ho na chvíli zakryly mraky.

Páša (pasa.alva@atlas.cz)