Přeji krásné víkendové dny :-),

ubývající Luna bude celý pátek (od 4:53 hodin), celou sobotu a neděli do 11:13 hodin procházet vodním znamením Ryb, zbytek neděle budeme pod vlivem ohnivého znamení Berana.

Ryby na těle odpovídají za chodidla. Máme tedy před sebou víkend, kdy budeme chodit bosky, hňoucat si nohy, děkovat jim a hladit je. Poděkuje nám celé tělo. Chodidlo je protkané akupresurními body. Takže pokud mačkáme chodidlo, jako bychom pouštěli energie do celého těla. Dřív lidé chodili od jara do podzimu bosky a vlastně to byla výborná prevence. Byli daleko odolnější.

Měli bychom aspoň trochu ubrat blahobyt, který nás vlastně ničí – sezení, vožení se v autě, ani krok pěšky, klimatizace, jezdění výtahem, rajčata v zimě, maso každý den, stále obuté boty,…..

Není to tak, že bychom se měli vrátit na stromy, ale trochu zdravého rozumu by neškodilo :-). Jsem součást této planety, přírody, techniku vyrábíme my a je to většinou proti přírodě, takže postupná destrukce a ničení. Ale nás to nemůže „minout”, jsme součást přírody ne techniky, naše tělo je živé…..

Užijme si aspoň v pátek chození po písku, trávě, kamínkách, jehličí. V sobotu má být zima, tak to o chodidla pečujte v teple. V době Ryb by nohy prostydnout neměli, to je naopak jako bychom energii, která proudí tělem, zamrazily :-(. Masírujte si chodidly sami nebo navzájem s někým blízkým. Milují to i děti a určitě i vám vaše chodidla hezky pohladí :-).

Po celou dobu Ryb bychom měli omezit civilizační “jedy” – bílá mouka, bílý cukr, chlorid sodný, stabilizátory, emulgátory, rychlosoli apod. Není jednoduché jíst “čistě”, ale je opravu důležité vybírat. Poptávka dělá nabídku, často máváme rukou, že to nevadí, že to je lacinější apod. ale pak musíme počítat s tím, že to tělo “nezvládne”. Pokud do auta lijeme nekvalitní benzín (naftu), nebo bychom tam lili třeba vyjetý olej, nepojede. A po našem těle chceme zázraky, stále se opravovat, čistit. Nejde to, pokud aspoň nepijeme hodně čisté vody, která by nás “vyplachovala“. Pokud o tom budeme opravdu aspoň trochu přemýšlet, tak nemůžeme mávat rukou, že to je jedno. Přestaneme dávat dětem bonbóny, sušenky, uzeninu, slazené nápoje apod.

Na zahrádce se věnujte rostlinám pěstovaným na list. Ideální je třeba přesazování salátů, ty by se totiž měli přesazovat nebo sázet v době listu, když Luna ubývá, což tyto dny splňujeme :-).

Pokud chcete hustý trávník, sekejte teď. Zalévejte pokojové rostliny. A pokud potřebujete, perte prádlo, umývejte, čistěte :-).

Beran (neděle odpoledne) na těle odpovídá za horní část hlavy – vlasová část, mozek, dutiny, oči, nos,… Takže pokud budete chtít jít na kolo, určitě s helmou :-). Samozřejmě, že ani žádný úraz není náhodný. Úraz je o vnitřní agresivitě, vzteku. Takže pokud máte tyto pocity, sedněte si raději pod strom a vydýchejte to, vypouštějte “páru”, ať se vám nic nestane. Zvláště ohnivá znamení by se se svojí energií měla naučit pracovat a zvládat vypouštění, uvolňování, jinak jim hrozí třeba právě úrazy. Ale pokud to zvládnou, tak jejich energie je skoro nevyčerpatelná :-).

Užijte si víkend s úsměvem. Pokud se budeme mračit, nic to nezmění a rozhodně se nic nezmění k lepšímu :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)