Přeji krásné dny :-),

ubývající Luna bude celý pátek a sobotu do 17:42 hodin procházet ohnivým znamením Lva. Poté vstoupí do zemského znamení Panny, kterým bude procházet i celou neděli.

Lev na těle odpovídá za srdce, krevní oběh a páteř. Užijme si v pátek srdeční meditaci, ponořte se do svého srdce, do srdeční čakry, do světla, energie, lásky,…. 

Srdce – střed našeho těl není jen fyzický, ale je to jakoby střed naší bytosti :-). To je místo, které září, kde cítíme lásku, napojení, světlo, bezpečí, harmonii. 

A naším životním stylem, myšlenkami, nedůvěrou toto místo špiníme, zakrýváme, uzavíráme. Ta energie tam je, nemůže zmizet, to bychom zemřeli, ale je potlačená. Je to, jako když máte oheň, který místo aby hořel, tak jen skomírá.

A v době Lva je ta “pozornost našeho těla” právě v této oblasti. Tak se vědomě ponořte do svého srdce a vnímejte plamínek, plamen, oheň, který vás oživuje, prosvětluje, září :-).

Nejlepší prevence na “zdravý” krevní oběh je tvořivý přístup k životu. Neměli bychom být pasivní (nízký krevní tlak) ani štvanci (vysoký krevní tlak), ale prožívat, přijímat, užívat. Jsem tu jen “na chvíli”, tak raději s úsměvem.

Panna na těle odpovídá za střeva. Luna ubývá, tak je čas čistit, podpořit trávení a vylučování vhodnou stravou a “pouštěním” :-). Můžete si udělat i klystýr. Myjeme se z venku, ale co máme uvnitř těla, moc neřešíme a to bychom se divili :-(. Tak zařaďte občas odlehčené dny (jídelníček), půsty nebo klystýr.

Panna je ideální na setí, sázení a přesazování, tak toho využijte, pokud potřebujete.

Mějte příjemný víkend, tak jak si ho uděláte, takový bude :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)