Zrození EU
1.11.1993 00:00 h., Brusel


Pro astrologické posouzení osobnosti kohokoli, tedy nejen politiků a toho co se komu bude v té či které době pravděpodobně dít, je pro astrologa zapotřebí znát přesné místo, datum a také hodinu narození. To proto, aby případné trendy (astrologie, nevěští nýbrž pouze posuzuje trendy a předpokládá možné události), mohly být dostatečně přesně analyzovány a posouzeny. Z těchto trendů pak astrolog usuzuje na možný vývoj událostí.

Protože jsem v zadání nedostal hodiny narození jednotlivých politiků, nebylo možné posoudit všechny důležité skutečnosti. Snažil jsem se tedy jen zpracovat věci a popsat trendy, které až tak na hodině zrození nezáleží. Nicméně je možné, že díky nedostatečným informacím, nemusí být mé vývody úplně přesné. V globále by ale platit měly.


Barack Obama
nar. 4.8.1961 Honolulu

Horoskop zrození Baracka Obamy opět ukazuje na velmi výraznou osobnost, která bude schopna ovlivnit velké množství lidí. Lidé, kteří mají tuto schopnost, obvykle disponují tvarem horoskopu tzv. „vědro“. Barack Obama má ale vědro dvojnásobné a to Jupitersko – Saturnské ve znameních Vodnáře a Kozoroha.

Výtečně postavený Saturn v zemském znamení Kozoroha spolu s ostatními planetami v zemských znameních, naznačují Obamovu schopnost být tvrdý sám na sebe, skromný, ale také praktický, pragmatický, racionální stojící nohama pevně na zemi. Jupiter ve vzdušném originálním znamení Vodnáře a v souladném spojení s Lunou, zase ukazuje na nejen pořádný kus štěstí, ale také na mimořádnou oblibu u veřejnosti a popularitu. Nahromadění planet a citlivých znamení ve Lvu zase naznačuje ochotu brát na sebe zodpovědnost, vládnout, být velkorysý a nebát se případných rizik. Problematicky postavený Uran ve vztahu k Luně pak naznačuje sklon k náhlým životním změnám obvykle destrukčního charakteru.

Dalo by se to také vykládat jako možnost stejně jako se náhle na veřejnosti zjevil, že zase z ní může zmizet nebo onu zmíněnou popularitu ztratit. Problematicky postavený Neptun, může dávat sklon vidět věci jinak, než ve skutečnosti jsou případně to může také naznačovat sklon k nějakým závislostem. Postavení nebeských těles je pro Obamu v době summitu velmi příznivé. Případné problémy, které by mohl mít mu budou jasné a dokáže si s nimi poradit. Ale zejména v sobotu si zřejmě bude svého pobytu v Praze užívat a měl by být podle všeho velmi spokojený. Neděle už by měla být o něco horší. Snad nějaká menší smůla, nedodržení nějaké dohody nebo nějaká nevstřícnost. V případném projevu by on sám měl být vstřícný a umírněný, možná by se dalo říci až hladivý. Vcelku bych ale viděl čas v době summitu pro něj jako vydařený.