Nedávno mi na žádost o nějaké poselství pro čtenáře Astrosféry napsal profesor Stanislav Grof – viz níže.

Vazeny pane Gelnare,

srdecny dik za vse co jste udelal a delate pro to, aby se ctenari dovedeli o me knize Vedomi a tajemstvi smrti. Co se tye Vasich otazek, necham radeji hovorit sveho pritele Ricka Tarnas, ktery o minulych a budoucich letech napsal obdivuhodny clanek z astrologickeho heldiska. Pripojuji tento clanek pro Vasi informaci; vyjde v Archai, novem casopisu ktery Rick rediguje. Pripojuji take svuj clanek o 2012.

Dovoluji si take pripojit pro Vasi informaci sve dve knihy, ktere uz jsou prelozeny do cestiny a mely by vyjit v Ceske Republice v blizke budoucnosti. When the Impossible Happens ma dve prilohy (appendices), ktere by Vas mohly zajimat – jedna o astrologii a druha o mem setkani s Carl Saganem, ktery byl americkou verzi jiriho Gregara (z Klubu Sisyfus)

Srdecne Vas zdravi a hodne prijemne uziti vanocnich svatku Vam preje Vas Grof

A protože existují lidé, kteří dokážou udělat pro ostatní také něco zdarma, nabídla mi má adpotivní sestra Lucie, že článek z angličtiny přeloží. Za což ji patří můj veliký dík.

Níže tedy uvádím její překlad:

2012 a OSUD LIDSTVA: KONEC SVĚTA, NEBO REVOLUCE VĚDOMÍ?

STANISLAV GROF

Od vydání knihy Jose Arguellese Mayský Faktor: Cesta za Technologií posvátného (Arguelles 1987) (http://konecsveta2012.cz/nazory-vedcu/jose-arguelles/) se pozvedla pozornost laického publika ke starému proroctví o konci Mayského kalendáře Dlouhého Počtu, který se započal 11. srpna 3114 př.n.l., a skončí dne 21.prosince 2012. Na toto datum se