Přeji krásné srpnové dny :-),

ubývající Luna bude celý pátek, sobotu a neděli do 11:41 hodin procházet ohnivým znamením Berana.

Od neděle 11:41 hodin budeme pod vlivem zemského znamení Býka a to i celé pondělí a úterý do 15:07 hodin.

Od úterý 15:07 hodin (i celou středu) nás bude ovlivňovat vzdušné znamení Blíženců.

Beran na těle odpovídá za horní část hlavy – vlasová část, mozek, dutiny, čelo, nos, oči, lícní kosti apod. Luna ubývá, tak bychom se měli snažit nechat vše odplynout, vyčisti a to ne jen na povrchu, ale i uvnitř :-). Vyčištění mozku souvisí s meditací. Nechat plynout myšlenky, nechytat je, nenechat se jimi “manipulovat”. Měli bychom si čistit hlavu každý den aspoň chvilku. V klidu si sednout (když si lehneme, hrozí, že usneme:-)) zadívat se na něco klidného, přírodního nebo do svíčky a nechat mozek, ať si vymýšlí, co chce, ale nás se to netýká, neúčastníme se toho. Nehodnotíme ty myšlenky, nerozvíjíme je.

V této době to je i dobrá prevence na různé psychické onemocnění, demenci, Alzheimera apod. V době Berana to je skoro “povinnost”. Tak na to nezapomínejme.

Oči nám slouží tak dobře, jak chceme vidět. Vidět svoji minulost, budoucnost i přítomnost. Pokud něco “nechceme”, tak TO nevidíme :-(. Ale je to naše myšlení, které nám naše tělo vyplní.

Na zahradě se věnujte rostlinám na plody.

Od nedělního dopoledne budeme pod vlivem zemského Býka. Na těle je energie ve spodní části hlavy a na a v krku. K zubaři nechoďte, ale sami o zuby a dásně pečujte. I podle kazivosti svých zubů můžete vidět stav svých vnitřních orgánů.

Krk uvolňujte, energie mezi tělem a hlavu musí proudit bez omezení, jinak můžeme mít bolesti hlavy, hučení, mžitky, omdlívat apod. Tak o něj pečujte a děkujte svým buňkám i v krku a na krku. Z psychického hlediska krk uvolníme komunikací. Bohužel nebo bohudík už neovládáme telepatii, takže aby se druzí dozvěděli, jak to myslíme, jak to cítíme a co chceme, musíme mluvit. Nikdo nemá povinnost dívat se nám do hlavy a “vytušit”, z toho vzniká spousta nedorozumění a je to jen a jen o komunikaci bez emocí, obviňování a výčitek.

Na zahradě Býk odpovídá za kořeny, sázejte a přesazujte stromy a keře a pečujte o kořenovou zeleninu.

úterý odpoledne a ve středu budeme pod vlivem vzdušného znamení Blíženců. Na těle je energie v horní části trupu a rukách. Jsou to dny, kdy je věnování se dechu povinné :-). Ráno než vstanete, cestou do práce, při čekáních ve frontách, při klidné chůzi, před spaním apod., vždy je možné si najít pár minut během dne. Je to výborná prevence i první pomoc, očista a nabití, tak na to nezapomínejme.

Rukám bychom měli děkovat stále ne jen v době Blíženců, ale v této době je fajn je pohladit, dopřát jim třeba bylinkovou lázeň, natření bylinkovým krémem, masáž apod.

Na zahradě je to čas péče o květiny, vzduch = květ.

Ať je vám dobře v horkých dnech i dešťových přeháňkách. Svoje štěstí a radost máme uvnitř sebe, máme tam kousek hvězdy a ten září, tak to začněme vnímat a rozsvěcujme ho ještě víc. Až ho všichni odkryjí, otevřou a ukáží kolem sebe, pak bude Ráj na Zemi :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)