Přeji krásné “volné” dny :-),

ubývající Luna bude celý pátek, sobotu a neděli do 13:16 hodin procházet zemským znamením Panny.

Je tedy čas péče o střeva. Luna ubývá, takže úkol je čistit je :-). Ještě stále je “čerstvá zelenina, aspoň ta kořenová, tak to jezte určitě a kyselého zelí není nikdy dost :-).

A nezapomínejte na ořechy, semínka, případně sušené ovoce.

Jsme “přesycení” bílou moukou (pšenicí), cukrem a masem, a to je právě TO, co nám střeva oslabuje. Píšu to vždycky, ale napíšu to znova. Je v našem zájmu pohlídat si jídelníček a věnovat čas vybrání surovin a jídla. jak se říká, pokud si neudělám čas na “zdraví”, pak si musím udělat čas na nemoc :-(. Má to svoji logiku a když nebudeme pohodlní a uděláme si na sebe čas, tak se nám to stokrát vyplatí.

Pokud máte se střevy problém, tak si upřímně odpovězte na otázku: Co nemůžu strávit? Co ve mě hnije a otravuje mě. A nezapomínejme, že to ničí nás. Pokud se zlobíme na někoho nebo na něco, ničí to nás ne toho někoho nebo něco. Usazování a ukládání emocí a křivd ubližuje nám. Taková typická věta je: To mu (ji) nikdy neodpustím :-(. K čemu je to dobré neodpustit? K našim žaludečním vředům, polypům ve střevech, a k zácpě :-(.  A to v tom lepším případě.

Naše tělo není skládka, ale chováme se k němu tak, a pak se divíme, že nefunguje.

V neděli od 13:16 hodin budeme pod vlivem vzdušného znamení Vah.

Od neděle si hlídejte pitný režim víc než jindy, ať si ledviny, a tím celé tělo hezky propláchněte :-). Opravdu potřebujeme pít vodu, obyčejnou – neobyčejnou :-). Pokud se skládáme ze 70 % z vody, tak ji ke svému životu potřebujeme. A potřebuje “kolovat”. V přírodě je nejčistší tekoucí voda, ne stojatá. Tak doufám, že jste se zrovna napili. V zimě nepijte studenou, ale odstátou (pokojová teplota) nebo si ji i ohřívejte, třeba na topení :-).

Cvičte cviky z orgánové sestavy na tlusté střevo a plíce, tenké střevo a srdce a ledviny a močový měchýř. Nemůžeme cvičit na jeden orgán a párový vynechat, vše je propojené :-).

Užijte si víkend tak jak chcete, vy se rozhodujete, co chcete a kudy kráčíte :-).

Páša (pasa.alva@atlas.cz)