Čtvrtek 29.11. 2007

Tak jsem můj milý deníčku opět v jiném městě. Včera a dnes v Intersparu ve Znojmě. Pamatuješ deníčku? Ano Znojmo je to město, kde jsem vykládal lidem horoskopy v hladomorně o Valpružině noci. To byl ten magický den, kdy začalo mé motýlí období, co předcházelo tomu kosočtvercovému. Mimochodem, víš, že kosočtverce mi včera skončily? Tak to jsem zvědav, jak se to v mém životě promítne.

Ještě, že tě můj deníčku mám. Aspoň se mám kam vracet a ověřovat, jak to ve skutečnosti bylo a co říká můj mozek. Neboť jak říká Vlasta Marek – viz jeho další článek na těchto stránkách – Mozek nás šálí .

A co více, já měl pocit, že mě dnes ráno šálí zrak. Na malé terásce, která je za dveřmi balkonových dveří mého pokoje a na kterou by se zjevně neměl nikdo cizí dostat, ledaže by vylezl okny světlíku, jsou ve sněhu, otištěny boty. Jakoby někdo nahlížet přes okno do pokoje … Že by se na mne někdo přišel podívat? Kdo a proč? A viděl něco, když jsem měl zatažený závěsy? Hmmm šálí, či nešálí mě zrak? Pro jistotu jsem si to vyfotografoval. Že by akta X?

Středa 28.11. 2007

A máme tu můj milý deníčku opět středu a to je v posledních týdnech den, kdy opět vyrážím do terénu, abych se v našich novodobých chrámech uctívaných takřka všemi (hypermarketech), setkával se zájemci o výklad svého horoskopu. Popravdě řečeno nemám moc velký vztah k hypermarketům, ale když jsem před několika dny viděl výtečný film Miloše Formana – Goyovy přízraky a tam viděl, jak církev pomocí útrpného práva mučila a dostávala zu nevinných lidí přiznání, na základě nichž je popravovala, tak jsem si řekl, že tyhle chrámy jsou vlastně nevinné. Neberou nám život, jen trochu mučí nepřebernou nabídkou všeho a obírají nás o zlaťáky …

Takže dnes a zítra se můj milý denčku budu nacházet ve Znojemském Intersparu a v pátek a sobotu v Jihlavském Tescu.

Ale ještě se vrátím k těm dnům předchozím. Sliboval jsem, že ti prozradím, kde jsem byl a co jsem dělal v sobotu večer. Tak ti to teď prozradím. Zasedal jsem v odborné porotě, která na slavnostním finálovém večeru určovala nejkrásnější dívku internetu. A jak to dopadlo? Tak to se můžeš můj milý deníčku, stejně jako můžeš vidět můj komický výstup při předávání cen, vidět na adrese www.imiss.cz , kde je celý záznam finálového večera zachycen v internetové televizi